FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Spořící účet WPB od WPB Capital

Současného boomu spořících účtů na českém trhu se neúčastní jen klasické banky. Se zajímavými produkty naopak přichází i mnohé družstevní záložny, tzv. kampeličky. A hned v úvodu nutno říci, že od nabídek velkých bank se jejich služby často v mnohém liší. Zřejmě nejpříjemnější zprávou je zde skutečnost, že úrokové sazby v případě družstevních záložen dosahují velice slušné výše, která nezřídka překonává úroky nabízené klasickými bankami. Na druhou stranu obvykle záložny neumožňují s uloženými penězi rychle nakládat v případě nečekané potřeby – výběry finančních prostředků tak kampeličky zpravidla omezují zavedením výpovědní lhůty. Jedním z v poslední době nejrozšířenějších účtů tohoto typu je také spořící účet WPB, který českým střadatelům nabízí spořitelní družstvo WPB Capital.

I když zde hovoříme o spořícím účtu, v případě tohoto produktu z nabídky WPB Capital se podobně často hovoří o vkladní knížce. Jde zde o to, že zatímco některé jiné spořící účty slouží k průběžnému ukládání finančních prostředků, stejně jako jejich průběžnému vybírání, pokud jde o spořící účet WPB, máme co dělat spíše s termínovaným účtem, respektive jakousi obdobou v minulosti tolik oblíbených vkladních knížek.

Jinými slovy, i když je u WPB Capital spořící účet sjednán na dobu neurčitou, vždy je součástí právě uzavírané smlouvy určení výpovědní lhůty, od níž se odvíjí pro střadatele nejdůležitější informace – výše připisovaných úroků. WPB Spořící účet tak v současné době lze sjednat s některou z šesti možných podob výpovědních lhůt. Peníze si tímto způsobem můžete uložit s výpovědní lhůtou šesti měsíců, jednoho roku, roku a půl, dvou, tří, anebo pěti let. Důležité je zde především to, že úročení je na dnes obvyklé poměry skutečně solidní. Jeho vypočtená výše kromě doby výpovědní lhůty zohledňuje i výši celkového vkladu, v podobě čtyřech pásem: 50.000 - 299.999 Kč, 300.000 - 499.999 Kč, 500.000 - 799.999 Kč, nad 800.000 Kč.

Zajímavé úroky přitom WPB Capital nabízí již na nejnižší úrovni vkladů, čímž se ukazuje být vhodným produktem i pro ty nejdrobnější střadatele. Pokud tímto způsobem uložíte částku do tří set tisíc s výpovědní lhůtou 6 měsíců, můžete očekávat úrokovou sazbu 3,55 %. Pokud však stejné peníze na svém spořícím účtu necháte pracovat 2 roky, dosáhnete již na bezmála 5 % (4,85%). Tuto hranici pak s 5,10 % překročíte při sjednání výpovědní lhůty na 5 let.

Úplně nejvyšší úrokovou sazbu v případě WPB Spořícího účtu slibuje uložení částky nad 800 000 s výpovědní lhůtou stanovenou na opět na 5 let – dostanete se tak na úrok 5,75%. Dodejme jenom, že zúčtování výnosových výroků se u tohoto spořícího účtu, jak je zvykem, provádí každý měsíc, a že na vaše takto uložené peníze lze zároveň uplatnit dvě různé výpovědi.

Relativně vyšší úroveň úroků je samozřejmě vykoupena omezeními co do možnosti volného nakládání s uloženými penězi. Stanovená výpovědní lhůta tak naznačuje, že tento spořící produkt je svým nastavením vhodný zejména pro lidi, kteří vědí, že s největší pravděpodobností zde uložené peníze během určené doby nebudou potřebovat, zároveň ale také může jít o zajímavou alternativu pro každého, komu peníze pohromadě příliš dlouho nevydrží.

Jako určitou nevýhodu můžeme rovněž můžeme vidět fakt, že u WPB Spořícího účtu je předem stanovena minimální možná vložená částka, kterou je právě oněch 50 000. Bez nich se zde tedy ze štědrého úroku nepotěšíte.

Nepochybnou výhodou je naopak to, že na váš WPB Spořící účet můžete své volné finanční prostředky průběžně ukládat kdykoliv, a v libovolné výši.

V samotném závěru je ještě namístě zmínit se o otázce bezpečnosti vašich vkladů. V našem případě jsou veškeré vklady pojištěny do výše 50 000 EUR, díky čemuž jde pro drobné střadatele o bezpečný způsob investování. Pokud jde o samotné družstvo WPB Capital, pak jenom dodejme, že ze všech spořících družstev v současné době působících na území České republiky jde o družstvo disponující nejevětším finančním kapitálem, což samozřejmě také představuje určité záruky.