FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Spořící účet LBBW

Je tomu již téměř rok, co na český trh vstoupila třetí největší německá banka LBBW ( Landesbank Baden-Württemberg ). Tento finanční ústav zde převzal pobočky do té doby devátě největší banky v Čechách – BAWAG BANK. Pokud se proto ještě donedávna na českém internetu hojně diskutovalo o spořících účtech BAWAG, rozhodnete-li se dnes využít tohoto finančního produktu, hledejte jej pod názvem LBBW spořící účet. Jde o nástupce účtu, který se v minulosti pyšnil jednou z vůbec nejvyšších úrokových sazeb ve své kategorii, která činila 3,5 %. Přestože dnes je míra úročení o procento nižší, stále jde o velice zajímavý způsob, jak naložit s penězi, které hodláte uspořit, ale zároveň z nich tu a tam něco pořídit.

Pokud jde o základní charakteristiku LBBW spořícího účtu, opět máme co dělat z klasickým zástupcem stáje spořících účtů jako takových. Jde tedy o efektivní způsob, jak dočasně volné finanční prostředky, stejně jako peníze, které nám každý měsíc „přebývají“ zhodnotit lépe, než pokud bychom je nechali na běžném účtu, a navíc toto jejich zhodnocení není vykoupeno nutností na peníze nějakou dobu nesahat. Tím se tento spořící účet odlišuje od produktů typu stavebního spoření, nebo obecně termínovaných vkladů.

Pokud se nicméně pokusíme porovnat LBBW spořící účet se spořícími účty ostatních bankovních ústavů, které působí na našem trhu, pak zjistíme, že se od jiných nabídek neliší jen slibovanou výší úroku, jak je dnes obvyklé.

Hlavní rozdíl totiž spočívá ve skutečnosti, že abyste mohli plně využívat výhod spořícího účtu, nemusíte mít u LBBW zřízen nejprve běžný osobní účet, což je v případě jiných ústavů standardní podmínkou. Jinými slovy, pokud přemýšlíte o zřízení LBBW spořícího účtu, nemusíte se zároveň připravovat na změnu své dosavadní banky.

Druhou výhodou ve srovnání s některými dalšími v současnosti nabízenými produkty tohoto druhu je také to, že v našem případě zde neexistuje jakákoliv výpovědní lhůta, byt´by byla sebe kratší (tedy žádných čtrnáct dní, měsíc nebo snad půlrok čekání na vlastní peníze).

Další zajímavou vlastností LBBW spořícího účtu, o níž bychom se zde rádi zmínili, je také možnost se rozhodnout, zda svůj spořící účet budete mít vedený v českých korunách, anebo naopak v eurech. Což je samozřejmě varianta, z níž bude nejvíce těžit každý, kdo často obchoduje, nakupuje nebo prodává v zahraničí.

Pojďme se již ale nyní blíže podívat na samotnou podobu úročení spořícího účtu, což je samozřejmě při každém rozhodování o službách konkrétní banky jedna z nejdůležitějších otázek. Zatímco některé jiné bankovní domy dnes u svých spořících účtů často nabízí několik pásem úročení podle výše zůstatku, LBBW spořící účet si vystačí s jediným, které představuje velice slušná úroková míra 2,5 % v případě spořícího účtu vedeného v korunách. Budete-li potom majitelem LBBW spořícího účtu vedeného v eurech, očekávejte úročení 2 %.

Pokud jde o uživatelský komfort, který LBBW spořící konto slibuje svému majiteli, opět máme co dělat s dobře nastaveným produktem, který nezapomíná na nic potřebného: své peníze tak na něj můžete vkládat kdykoliv a v libovolné výši, převodem, v hotovosti anebo trvalým příkazem. At´ už z účtu vedeného u LBBW nebo odkudkoliv odjinud, vždy bez poplatku. Zdarma je rovněž založení, vedení i zrušení účtu, stejně jako čtvrtletní případně roční výpisy.

Samozřejmostí je jednoduché ovládání a správa účtu prostřednictvím internetového bankovnictví, stejně jako možnost zřízení LBBW spořícího účtu prostřednictvím online formuláře, telefonu, anebo třeba i písemnou žádostí. Jednoduše řečeno, účet si můžete založit, aniž byste přitom museli absolvovat zdlouhavou návštěvu některé z bankovních poboček.

Na samotný závěr jenom dodejme, že LBBW spořící účet může každý rodič založit i svému dítěti, kdy do doby než dosáhne 18 let má dispoziční oprávnění některý ze zákonných zástupců dítěte. Minimální vklad je v takové situace stanoven na 500 Kč u účtu vedeného v korunách, resp. 20 EUR u účtu vedeného v eurech.