FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Americká hypotéka

Hypotéka je úvěr, který je zajištěn nemovitostí a je to úvěr účelový. Peníze, které takovým způsobem získáme, nemohou být použity k žádnému jinému účelu, než je financování nemovitosti. Klient při tom musí mít nemovitost, kterou hypotéku zajišťuje v osobním vlastnictvím. Až do roku 2004 nebylo možné zřídit si u banky hypotéku, aniž byste uvedli na co ji chcete použít. V květnu toho roku však vešel v platnost zákon, který upravuje pravidla půjček. Byla vypuštěna část o nutnosti účelovosti, pasáž o ručení nemovitostí však zůstala.

V praxi to znamená, že máte-li nějakou nemovitost, kterou můžete dát do zástavy, poskytnutou hypotéku máte možnost použít na cokoli. Tento způsob úvěru byl aplikován především ve Spojených státech, kde si klienti takto půjčují na spotřební zboží, auta i finance. Odtud tedy pochází pojmenování tohoto druhu financování. Tato možnost je nyní hojně využívána i u nás. Hlavní výhody oproti ostatním druhům úvěrů jsou v nízkých úrokových sazbách a také v tom, že je možno tento úvěr splatit jednorázovou platbou, když záleží na smluvních podmínkách jednotlivých bankovních domů. U některých hypoték můžete celou částku splatit jen v jednom okamžiku, většinou to bývá po ukončení doby fixace úvěrové sazby.

Na takovouto hypotéku má nárok každý občan České republiky nebo osoba, která má na našem území povolen pobyt, a která překročila hranici osmnácti let. Existuje zde i horní věková hranice, kterou banky stanovily na 70 let, tedy 70 let musí být osobě v době konečné splatnosti úvěru. Podmínka platí také u manželů. Není možné, aby o hypotéku požádal jen jeden z páru, ale oba dva. U tohoto druhu hypotéky je možnost spolužadatelů. Ovšem alespoň jeden z žadatelů musí mít zástavnou nemovitost v osobním vlastnictví a ta se musí nacházet na území ČR. Počet spolužadatelů je opět dán každou bankou jinak, maximální číslo si ověřte u své banky.

Podmínky pro získání americké hypotéky má každá banka vlastní, některé podmínky jsou ovšem standardní, společné všem bankám. Platí, že občan musí doložit potvrzení o pravidelných příjmech, dále doklady vztahující se k nemovitosti, která má sloužit jako zástava, ručení nemovitosti. Dle potřeb banky pak musí žadatel předložit další podklady, jako průkaz totožnosti.

Peníze získané z tohoto druhu úvěru můžete použít na jakýkoli účel. Většina bank nechce znát účel, za jakým byly peníze klientovi půjčeny. Po uzavření smlouvy jsou peníze bezhotovostně převedeny na účet klienta a ten s nimi může nakládat podle sebe, důležité je ale splácet dle podepsané smlouvy. Tento druhy hypotéky je opravdu výhodný, protože u běžné hypotéky vám banka dá přesně tolik, kolik je cena nemovitosti. Pokud tedy počítáte s nějakými úpravami vámi zakoupené nemovitosti, musíte požádat o další úvěr, který už vám banka asi těžko dá. Pokud se vám podaří půjčku sehnat u nebankovní instituce, počítejte s vyššími úroky.

Ve smlouvě nesmí chybět doba splatnosti, která u americké hypotéky může být stanovena až na 20 let. Můžete si vybrat mezi variabilní úrokovou sazbou nebo můžete požádat o fixaci, to znamená, že úroková sazba po dobu fixace zůstává stejná. Dále nesmí chybět, zda je možno úvěr předčasně splatit bez poplatku či jiných postihů a velikost úrokových sazeb a anuitních splátek. Tato hypotéka je poskytována od 200 tisíc korun až do částky pět milionů korun. Hodnota se určuje ze 70% nebo 80% tržní ceny nemovitosti a na základě posouzení bonity žadatele. K hlavním výhodám produktu patří, že získané peníze můžete použít na jakýkoli účel. Americká hypotéka také nabízí příznivější úrokovou sazbu, než je tomu u spotřebitelských úvěrů, což je dáno zástavou ve formě nemovitosti. Úvěr je možno splatit kdykoli, ačkoli tato podmínka je u každé banky jiná, takže si pořádně pročtěte smlouvu, kde by tento článek neměl chybět. Nemovitost, kterou jste dali do zástavy také můžete prodat, což u běžných hypoték nepřichází v úvahu. Pokud tedy splňujete podmínky a stále se rozmýšlíte, americká hypotéka je jednoznačně velmi výhodná.