FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Revolvingový úvěr

V překladu slovo revolvingový znamená obnovující se. Co to ale znamená u úvěru? Mluvíme-li o takzvaném revolvingovém úvěru, myslíme tím krátkodobý úvěr s možností dalšího obnovování. Vzhledem k čerpání úvěru, funguje revolvingový úvěr stejně jako třeba úvěr kontokorentní. Rozdíl je pouze v tom, že revolvingový úvěr má účelový charakter. Tento úvěr umožňuje čerpat peníze na financování oběžných prostředků, a je považován za ideální prostředek k financování pohledávek nebo nákupu zásob. Tento úvěr není dobré používat jako dlouhodobý úvěr, ale měl by fungovat jako rezerva mezi obdobím, kdy vám budou zaplaceny faktury.

Bankovní a nebankovní instituce nabízí klientům u revolvingového úvěru krom nákupu na splátky i možnost zažádat o vydání kreditní karty. Prostřednictvím této karty můžete rovnou zaplatit nákup v prodejně a částka bude odečtena z úvěru. Takto vydané karty fungují na principu revolvingového úvěru. Majitel karty má k dispozici finance v maximální výši dohodnutého úvěru. Každým nákupem se snižuje zůstatek, na kartě a tím i obnos, který může klient banky ještě použít. Tento úvěr pak zákazník splácí v pevně stanovených termínech dohodnutou částku s pevným se úrokem. Během čerpání probíhá splácení automaticky v okamžiku, kdy přijde platba na účet. Pokud máte takto pořízený revolvingový účet na kartu, můžete vedle nákupu zboží nebo služeb počítat i s výběrem v hotovosti. Tato karta zaručuje svému držiteli stálou finanční rezervu. Tento úvěr je možné využít dlouhodobě (ve smyslu obnovitelnosti úvěru) opakovaně a obnovitelně. Maximální doba splatnosti je jeden rok. Úvěr lze splatit kdykoli bez jakýchkoli sankčních poplatků, samozřejmě. Jakmile obdržíte platby na účet, revolvingový úvěr se splatí a v tom okamžiku můžete opět banku požádat o další čerpání.

Revolvingový úvěr je určen přesevším pro podnikatele a firmy k financování provozních potřeb. Úvěr je řešením zejména pro podniky, které potřebují získat peníze ze svých obchodních aktivit dříve než jim budou vystaveny a proplaceny faktury od zákazníků. Úvěr je určen pro podnikatele nebo pro osoby s proměnlivým, ale kladným kapitálem na svém osobním účtu. Takovéto osoby revolvingovým úvěrem získají prostředky k překlenutí období mezi fakturací a splatností svých pohledávek. Úvěr bývá poskytován v libovolné měně na dobu jednoho roku. Revolvingový úvěr se sjednává nezávisle, jde o samostatný finanční produkt, který není součástí žádných programů či osobních účtů, takže je úplně jedno u které banky máte vedeny běžné účty.

K výhodám revolvingového účtu patří možnost opakovaného čerpání úvěru díky platební kartě a splatnosti svých pohledávek a možnost čerpat úvěr i v cizích měnách. Navíc přesně víte, kolik za konkrétní období zaplatíte na úrocích. Nevýhodou jsou jednoznačně vysoké poplatky a vysoký úrok z prodlení a nízký úvěrový rámec. Díky tomu, že je revolvingový úvěr veden jako účelový, se jeho úroková míra výrazně snižuje. Úroky jsou menší než u úvěru kontokorentního. Úroková sazba může být fixní i pohyblivá. Pohyblivá sazba je vázána na sazby mezibankovního trhu. K zajištění revolvingového úvěru se používají pohledávky z obchodního styku, ale lze ručit i nemovitostmi, depozitem nebo jde využít ručení třetí osobou.

K žádosti o úvěr je nutné jako přílohy dodat doklad, který prokazuje právní subjektivitu klienta, dále roční účetní závěrky za období předchozích tří let a daňová přiznání za stejnou dobu. K tomu ještě detailně popsaný podnikatelský záměr s uvedením charakteristiky současného stavu. Na českém trhu v současné době existuje mnoho bankovních domů i soukromých subjektů. U těchto úvěrů je ale vždy lepší svěřit své finance do rukou kvalitních a prověřených společností a nedat na menší instituce i kdyby lákaly na nižší úrokové sazby. Uvědomte si, že na penězích od finanční instituce budete závislí nejen vy, ale také vaši zaměstnanci a jejich rodiny.