FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Překlenovací úvěr

Trh nabízející úvěry je v dnešní době přehlcen. Půjčky nabízejí banky i soukromé společnosti a pokud se člověk v tomto prostředí nepohybuje pracovně, asi ne úplně všemu porozumí. Na trhu bankovních domů a spořitelen se objevují dva produkty, které se vám na první pohled mohou zdát stejné. Jsou to úvěry stavebních spořitelen a úvěry ze stavebního spoření. Pojem úvěry stavebních spořitelen zahrnuje nejen úvěry ze stavebního spoření, ale i tzv. úvěry překlenovací. Úvěr se ze stavebního spoření bývá často nazýván též klasický nebo řádný.

Pokud byste měli o tento produkt zájem, musíte splnit hned několik podmínek. Zcela samozřejmé je, že musíte mít založeno stavební spoření. Přidělení úvěru je omezeno čekací lhůtou, naspořením procenta cílové částky a dosažením stanovené výše tzv. hodnotícího čísla. Tyto podmínky ale některým klientům nevyhovují, a proto stavební spořitelny nabízejí překlenovací úvěry. Tyto úvěry pomáhají překlenout dobu, než si klient bude moci pořídit řádný úvěr. Je to rychlý způsob, jak vyřešit nedostatek peněz a můžete tak dostat i několikamilionové sumy a to i na družstevní byty. U stavebních spořitelen není potřeba mít žádné prostředky, aby vám byl dán překlenovací úvěr.

K výhodám překlenovacích úvěrů patří, že k jejich získání potřebujete pouze stavební spoření, navíc máte garanci fixní úrokové sazby na celou dobu splácení. Překlenovací úvěr také můžete bez sankcí splatit. V rámci rodiny můžete sloučit více smluv stavebního spoření a tak si zajistit příznivější podmínky poskytnutí i splácení úvěru. Nevýhodou se někomu může zdát povinnost, že od určité částky úvěr musí být použit účelově a je zde vyšší úroková sazba než u hypotečních úvěrů.

Podmínky pro překlenovací úvěr se u jednotlivých spořitelen liší. Celkově se dá překlenovací úvěr rozdělit do tří fází. V první spořící fázi klient spoří měsíčně na stavební spoření cílovou částku. Ve druhé fázi klient stále spoří na svou cílovou částku a současně splácí úroky překlenovacího úvěru. Ve třetí fázi klient získá řádný úvěr ze stavebního spoření, protože splnil všechny požadavky a překlenovací úvěr zanikne poskytnutím tohoto řádného úvěru. Co může být výhodné pro jednoho, to se nemusí zrovna hodit druhému. Rozhodující jsou faktory, jestli máte a jak dlouho, uzavřeno stavební spoření, u které z bank máte účet, vaše finanční situace a podobně. Klasická hypotéka je na první pohled jednodušší, ale jsou případy, kdy jsou produkty spořitelen výhodnější. Sem patří hlavně rekonstrukce, koupě družstevního bytu a půjčky menších částek, když nechcete ručit nemovitostí. Pokud chcete opravdu výhodný úvěr na bydlení, doporučuje se obejít několik bank a spořitelen. Prostě uvidíte, co vám nabídnou.

Důležitou součástí při vyřizování překlenovacího úvěru ze stavebního spoření je prokázání vaší platební schopnosti. Podnik, v němž pracujete musí potvrdit váš čistý příjem za poslední tři měsíce. Pokud jste ve zkušební době, s žádostí o úvěr raději počkejte a počítejte s tím, že součástí dotazníku bývá i část, která se týká všech finančních závazků které máte, například leasingy, hypotéky či jiné půjčky. Při poskytnutí úvěru spořitelna vyžaduje i doklady spojené s ručením. Pokud zajišťujete úvěr nemovitostí, musíte předložit aktuální výpis z katastru k zastavované nemovitosti, znalecký posudek i pojistnou smlouvu na nemovitost.

Překlenovací úvěr se používá hlavně k rychlému získání finančních prostředků, díky kterým překonáte dobu nezbytnou pro vyřízení úvěru a skutečným poskytnutím úvěru ze spoření. Překlenovací úvěr je například také vhodným doplňkem k hypotečnímu úvěru, protože bývá na rozdíl od ostatních úvěrů přidělen rychle a navíc může být čerpán i v dosti vysokých finančních částkách. Výhodou mimo jiné je i to, že úroky z překlenovacích úvěrů lze odečítat od daňového základu. Takže pokud byste rádi bydleli ve svém, máte stavební spoření, ale stále si lámete hlavu, že ještě nemáte naspořeno, je to produkt právě pro vás. Kdo by nechtěl mít vlastní bydlení?