FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Nebankovní půjčky

Potřebujete půjčit? Je to to, co vám nedá spát, nad čím stále přemýšlíte? Víte vůbec, jaké jsou možnosti? Pokud zavrhneme, že vám někdo půjčí v rámci rodiny, máte už jen dvě možnosti. Buďto půjdete do banky a požádáte o úvěr tam, nebo se obrátíte na některou z nebankovních firem. Nabídky jsou opravdu lákavé, bankovní i nebankovní instituce o své zákazníky svádějí tuhý boj nejen v televizních reklamách. A zadlužení českých domácností stále narůstá.

Samozřejmě že nejlepší by bylo vzít si půjčku v bance, protože tam máte jistotu. Mnohé z nás ale odradí spousta papírů, které si budete muset projít, dokládání příjmů, prověřování v registru dlužníků a tak dále a tak dále. Vyřízení takové půjčky pak mnohem déle trvá a vy peníze potřebujete co nejdříve. Pak přichází vhodný čas, kdy se můžete obrátit na nebankovní společnost. Pokud se vám podaří najít nebankovní společnost, která poskytuje například splátkový prodej a když ještě narazíte na akční nabídku, cena výrobku nebude nijak navýšená nebo přehnaná. Také se může stát, že najdete takovou nebankovní společnost, která vám nabídne půjčku výhodněji než banka. Pokud se tak stane neváhejte ani minutu, lepší nabídku už nedostanete.

Obecně platí, že úroky a poplatky se u nebankovních společností pohybují až o několik procent výše než je tomu u bankovních domů. Výši úrokových sazeb však porovnávejte pouze zběžně, protože bankovní i nebankovní instituce uvádí tzv. nejmenší možné sazby. Ty získá pouze hrstka dobrých klientů a nám ostatním jsou pak nabízeny sazby nezanedbatelně vyšší. Pokud tedy banka v reklamě uvádí například 9%, v konečném důsledku vám bude nabídnuto třeba 13%. Pokud se budete orientovat podle roční procentní sazby nákladů nebo-li RPSN, vše pod 15% je dobré. Může se stát, že vám někdo nabídne úvěrovou smlouvu s RPSN nad 25%, v takovém případě se vám ji podepisovat rozhodně nevyplatí. Bohužel existují i podniky u nichž tato sazba dosahuje až ke 100%. Výhodou těchto nebankovních institucí je, že půjčí každému, aniž by si, jako banky, prověřily tyto společnosti vaši bonitu. Tyto firmy jednoznačně pracují s vaší potřebou peněz.

Snadné půjčování peněz a jejich získání vede k nesplácení a následnému vymáhání dluhů. Slušná společnost by měla udělat maximum, aby vás do podobné situace nedostala. Pokud se vám nepodaří získat půjčku u banky, protože například splácíte hypotéku, nedoporučuje se hned běžet jinam, kde vám bez problémů půjčí. Naopak je třeba zamítnutí úvěru brát jako výstražné znamení, které vás může ochránit před budoucími potížemi a snažit se situaci vyřešit jinak.

Nebankovní půjčky poskytují soukromé společnosti, které nemají status bank. Taková společnost nepotřebuje vládní povolení České národní banky. Důvod pro vznik soukromých úvěrových společností je velmi jednoduchý, na rozdíl od vkladových operací, přinášejí úvěrové operace jednoznačný zisk. V současnosti dluží každý Čech v průměru něco přes 90 tisíc korun. Největší část z toho sice tvoří úvěry na bydlení jako hypotéky nebo úvěry ze stavebního spoření, zbytek jsou úvěry poskytnuté buďto bankami, nebo jinými společnostmi. Nebankovní úvěry však tvoří poměrně velkou část z tohoto zbytku. Rozdíl mezi bankovní či nebankovní půjčkou není v podstatě žádný. Klient prostě podá žádost společnosti a ta mu na základě vnitřního řádu firmy úvěr buďto poskytne nebo ne. Tady ovšem již dochází k podstatnému rozdílu. Zatímco banky poskytnutí úvěru váží na kontrolu registru dlužníků a neplatičů, nebankovní společnosti tento postup nedodržují. Nezáleží jim na tom, jestli už dlužíte někde jinde. Půjčku vám jednoduše poskytnou, většinou také s velkými úroky a zdá se, že obě strany odcházejí spokojené.

Společnosti, které poskytují nebankovní půjčky si zakládají především na rychlosti vyřízení úvěru. Peníze můžete mít již několik hodin poté, co jste si půjčku objednali. Peníze si ani nemusíte nikde vyzvedávat, jednoduše vám je přinesou až do domu. Je teda na zvážení každého z nás, kterou alternativu zvolí.