FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Pojištění pilotů od ERGO

Stát se může cokoliv. Bez ohledu na to, zda se zrovna nacházíte na zemi, ve vodě, nebo ve vzduchu. Někdy stačí opravdu málo a nedopatřením spácháte nemalou finanční škodu na cizím majetku. Před většinou takových situací se naštěstí můžete pojistit. Dokonce i před škodami, které způsobíte na vypůjčeném ultralightu či jiném letounu dané kategorie.

Sjednání speciálního produktu s názvem pojištění odpovědnosti pilotů za škodu na převzatém letadle (zvaného též „pojištění pro piloty“) dokonce letecké školy vyžadují. Uchazeči o pilotní průkaz si ho musí uzavřít před samostatným letem.

K čemu slouží a pro koho je určeno?

Pojištění odpovědnosti pilota však není určeno pouze pro žáky leteckých škol. Hodí se každému, kdo létá s vypůjčeným letadlem a nechce riskovat, že bude muset majiteli uhradit případnou škodu. Ta se může vyšplhat na desítky až stovky tisíc korun – třeba v případě pochroumaného podvozku nebo poškozené techniky uvnitř letounu. Ceny náhradních dílů a servisních prací nejsou levné – opravy mohou provádět pouze autorizované servisy s oprávněním Úřadu pro civilní letectví.

U které pojišťovny se můžete pojistit?

Speciální pojistku nabízí pouze vybrané pojišťovny. Jednou z nich je ERGO, která umožňuje sjednání pojištění pro piloty online. Produkt je určen pro začátečníky i zkušené piloty a instruktory. Vztahuje se na letouny, rotorová letadla, kluzáky, ultralehká letadla, ultralehké vrtulníky a ultralehké motorové vírníky registrované v členských zemích Mezinárodní organizace pro civilní letectví. Platí celosvětově a v případě platby kartou a letu z letiště s řízeným provozem v jeho provozní době nabývá platnosti okamžitě.

Volitelný limit pojistného plnění je 50 – 600 tisíc korun a výše jednotné spoluúčasti na pojistné události 10 %. Chcete-li se o produktu dozvědět více, přečtěte si aktuální podmínky pojištění pilotů.