FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Sporoúčet Komerční banky: KB spořící konto

Vlastním variantou spořícího konta, nesoucího jméno KB Spořící konto, Komerční banka míří na všechny potenciální klienty, kteří těžko nesou skutečnost, že běžné účty u drtivé většiny českých bank představují všechno, jenom ne způsob, jak se prostřednictvím svých peněz dostat ke slušným úrokům.

Jejich dlouholeté postupné snižování vedlo nejen k otrávení nálady mnoha klientů, ale také přivedlo analytiky českých bank k myšlence na zavedení tzv. spořících účtů, které by bankám v tomto směru vrátily čest – aby opět existovali jasné důvody, proč pracně vydělané peníze nemít schované ve strožoku, ale raději je svěřit do rukou odborníků z bankovních ústavů.

V případě Komerční banky, jednoho z dlouhodobě největších českých bankovních domů tento produkt dostal název KB Spořící konto. Pojďme se proto teď blíže podívat na to, jaké má spořící konto Komerční banky parametry, a co tak může českým střadatelům nabídnout.

Ve svém obecném charakteru se KB Spořící konto příliš neliší od obvyklého modelu podobných služeb. Jde tedy o jakýsi rozšiřující účet k běžnému účtu (ten je tedy podmínkou jeho založení), který slouží více či méně dlouhodobému zhodnocování finančních prostředků, které by klient jen nerad „jednou provždy“ uložil na účty sloužící stavebnímu spoření a podobným službám, které tedy vyžadují ochotu spořit dlouhodobě s vyhlídkou, že na peníze se po relativně dlouhou dobu nebude šahat, a které navíc často musí být spořeny za konkrétním účelem, a nějž je vázáno následné jejich zúročení.

Je-li právě toto i váš případ, a rozhodnete-li se proto spořící účet u Komerční banky pak vězte, že žádné podobné martyrium vás zde čekat nebude. KB Spořící konto je tak jedním z bankovních produktů, jež každé fyzické osobě, která dosáhla osmnácti let věku umožňují, aby své peníze měla kdykoliv po ruce, a přesto aby byly úročeny vyšší sazbou, než je obvyklé u běžných účtů, které nabízí podobný uživatelský komfort.

Na rozdíl od několika jiných spořících účtů (například těch, které nabízí některé české záložny) zde není jednou z podmínek vedení účtu jakákoliv výpovědní lhůta. Své KB spořící konto kromě toho samozřejmě můžete podle libosti ovládat a upravovat prostřednictvím internetového bankovnictví Komerční banky – Mojebanka. V tomto směru tedy tento spořící účet plně vyhovuje nárokům na správu osobních financí, s nimiž jsme vstoupili do jednadvacátého století.

Pokud proto shrneme, jde o praktický způsob, jak pravidelně zhodnocovat peníze, jež nestihneme utratit, a to i po malých částkách, aniž bychom se zároveň museli držet dopředu stanoveného plánu. Jinými slovy, nikdo vás nebude nutit, kolik a kdy máte vklad, ani jak dlouho vůbec hodláte spořit. Peníze máte okamžitě k dispozici, a mezi spořícím účtem a běžným účtem vedeným u Komerční banky je můžete převádět v reálném čase.

Přesuňme již ale nyní svou pozornost na konkrétní čísla. Pokud jde o samotné výše úroků, KB spořící konto se ukazuje silné zejména coby produkt určený těm nejdrobnějším střadatelům. Výše úrokové sazby je klasicky odstupňována podle celkové výše zůstatku, přičemž vklady do výše 50 000 Kč jsou úročeny 3%, což je na rozdíl od obvyklé praxe nejvyšší možná výška úroku u tohoto produktu, a zároveň i vlastnost, kterou se KB Spořící konto nejvíce liší od svých konkurentů. V případě, že budete na vašem spořícím účtu mít uloženo mezi 50 000 až 1 mil. Kč, úroková sazba bude činit 1%, v případě částky mezi 1,5 až 5 mil. Kč potom 1,50 %, a konečně u vyšších vkladů 1,75%. Kromě toho je důležitou informací také skutečnost, že u spořícího účtu Komerční banky je pevně stanoven minimální vklad, který představuje částka 5 000 Kč. Nespornou výhodou této služby je určitě také bezplatné generování elektronických výpisů, u kterých si samozřejmě můžete navolit, jak často je chcete dostávat (jednou za měsíc, čtvrtletně, jednou za půl roku, jednou za rok.) Veškeré vklady jsou samozřejmě pojištěné podle zákona.