FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Spořící účet Citi Konto od Citibank

Citibank patří mezi důležité hráče světového bankovnictví. Její pobočky najdete ve více než stovce zemí světa, kde poskytuje komplexní bankovní služby pro jednotlivce i společnosti různých velikostí. Zřejmě proto příliš nepřekvapí, že na českém trhu nabízí i vlastní spořící účet. Ten zde nese jméno Citi konto, a svým konceptem i úrovní uživatelského komfortu představuje důstojnou součást portfolia produktů určených každému, kdo potřebuje efektivně spravovat své osobní finance.

V první řadě musíme říci, že spořící účet Citi konto navazuje na dosud zažitý postup, kdy potenciální klient banky zřizuje svůj spořící účet spolu s běžným osobním účtem, pokud tedy již samozřejmě nepatří mezi zákazníky Citibank. V této podmínce nicméně mnozí lidé spatřují určitou nevýhodu: pokud vás totiž zaujmou konkrétní parametry spořícího účtu Citi konto, a zároveň užíváte klasický osobní účet vedený u jiné banky, znamená to bud´přejít k Citibank úplně, anebo zkrátka mít ještě jeden účet navíc k tomu stávajícímu – účet, který v podstatě nepotřebujete.

Možné obavy právě nad nutností zřízení osobního účtu nicméně může snižovat fakt, nedílnou součástí celého balíčku je to, čemu v Citibance říkají Inteligentní spořící účet, jinými slovy možnost nastavení automatického přesouvání finančních prostředků nad stanovenou hranici zůstatku na osobním účtu.

Jednoduše řečeno to znamená, že v případě, že víte, kolik peněz vám každý měsíc zbývá po zaplacení pravidelných vydání, stanovíte si pevnou částku, která je pokryje a která proto zůstane na osobním účtu, a veškeré peníze navíc se automaticky přesunou na spořící účet, kde jsou úročeny výrazně vyšší sazbou.

Zaúčtování úroků u tohoto spořícího účtu, jak je dnes již obvyklé, probíhá každý měsíc, a automatické přelévání peněz proto zaručuje, že z vašich naspořených peněz získáte úroky co možná nejvyšší. Připomeňme, že tato služba zatím není pevnou součástí spořících účtů i u ostatních bankovních domů, díky čemuž v tomto směru můžeme Citi konto hodnotit výše.

Dodejme zde ještě, tyto automatické převody, stejně jako jejich počáteční nastavení i další případné změny nejsou jakkoliv zpoplatněny.

Pokud jde o zřízení a vedení spořícího účtu Citi konto, je dobré vědět, že jeho založení je sice zdarma, ale následné vedení účtu je v případě, kdy jeho zůstatek nepřekročí 500 000 Kč zpoplatněno 299 korunami. Samozřejmě automaticky nemusí jít o komplikaci: pokud již dnes máte jasno v tom, že na svém Citi kontu budete dlouhodobě mít částku vyšší, nezaplatíte na poplatcích za vedení účtu ani korunu. Zdarma je rovněž rozesílání pravidelných měsíčních výpisů.

Ale nyní již k úrokům. U spořícího účtu Citibank je celá věc jednoduchá: veškeré vklady jsou zde úročeny sazbou 2,5%, aniž by bylo nutné přistoupit na jakoukoliv výpovědní lhůtu. Výška vašeho vkladu zde tedy na konečné zúročení nemá žádný vliv.

Naprostou samozřejmostí je u Citi konta pochopitelně možnost využívání služeb internetového bankovnictví. Nejen že si jeho prostřednictvím můžete udržovat dokonalý přehled o zůstatcích na účtech, ale bez problému zde můžete zadávat jednorázové i trvalé, tuzemské i zahraniční, platební příkazy.

Pokud dojdete k tomu, že právě spořící konto od Citibank je pro vás tou pravou volbou, není nic jednoduššího, než využít možností internetového kontaktního formuláře sloužícího zřízení účtu, případně se zastavit v některé z mnoha jejích poboček, které najdete v každém větším městě.