FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Spořící účet Kompletkonto

Původně rakouská Raiffeisenbank, působící na českém trhu od roku 1993, v segmentu spořících účtů pro privátní klienty zaujme už tím, že v její současné nabídce nenacházíme pouze jeden takový produkt, ale hned tři. Potenciální klienti Raiffeisenbank tak mohou své úspory svěřit spořícímu účtu eKonto Plus, navazujícímu na dřívější Včeličku, spořícímu účtu Efekt konto, a konečně stejně tak mohou využít Kompletkonta. To přitom nepředstavuje pouze spořící účet v obvyklé podobě, jíž známe z propagačních materiálů ostatních českých bank. Pod tímto jménem totiž Raiffeisenbank nabízí celý balíček služeb spojených s běžným osobním účtem, přičemž vlastní spořící účet je jen jednou z součástí.

Jinými slovy, pokud vás Kompletkonto zaujme výší úroků nebo některou z jeho vlastností, nevyhnete se v Raiffeisenbank podmínce, abyste u této banky měli vedený běžný osobní účet. Pokud proto patříte mezi ty, kteří mají to štěstí, že jsou spokojeni se službami své dosavadní banky, možná pro vás bude zajímavější se během svého hledání pro vás skutečně nejpřiléhavějšího spořícího účtu poohlédnout jinde. Správa několika různých osobních účtů totiž často mnohé lidi obtěžuje – at´už by mělo jít jen o zbytečné papírování.

Což ale zároveň samozřejmě platí i naopak: v případě, že byste rádi změnili banku a zároveň přestali své peníze nechat zahálet, představuje podoba kompletního balíčku pro správu osobních financí ideální formát, který - ve srovnání s některými jinými produkty obdobného střihu – znamená nespornou výhodu. Odpadají zde totiž únavné starosti spojené s komunikací s několika různými společnostmi, a stejně tak si nemusíte zvykat na odlišné tváře uživatelského prostředí.

Pokud se tedy rozhodnete pro Kompletkonto, nastavíte si takovou kombinaci služeb, které vám budou vyhovovat nejlépe, a za všechny zaplatíte pouze jedním jedním pravidelným měsíčním paušálním poplatkem. Samozřejmostí je pochopitelně i možnost přehledného nakládání s vaším účtem prostřednictvím internetového bankovnictví, stejně jako telefonu. Vždy také budete mít k dispozici konzultaci s vaším „osobním bankéřem“, který vám poradí, jak případně průběžně měnit parametry vašeho Kompletkonta, aby odpovídaly vašim současným potřebám.

Pojďme již ale zřejmě k vůbec nejdůležitějším informacím – výšce úrokové sazby u spořícího účtu spojeného s Kompletkontem. Na rozdíl od některých jiných spořících účtů v současnosti dostupných českým domácnostem je úroková sazba odstupňována podle výše zůstatku. Přitom zde nacházíme těchto pásem hned pět, což je na zdejší poměry skutečně neobvyklé. Vklady v celkové výši nepřesahující 100 000 Kč tak jsou úročeny 0,50%, částky mezi 100 – 500 000 Kč 1, 30 %. Pásmo v rozmezí 500 000 – 1 mil. Kč pokrývá úrok 2,50 %, 1 – 50 mil. Kč Raiffeisenbank úročí 3 %, a veškeré vyšší vklady potom sazbou 0,01%.

Důležitou součástí Kompletkonta je také to, co se nejčastěji označuje jako tzv. inteligentní spoření. Každý majitel Kompletkonta tak stojí před možností stanovení určité trvalé hranice zůstatku na svém osobním účtu, přičemž veškeré další finanční prostředky se mu automaticky převedou právě na spořící účet, kde jsou samozřejmě úročeny výrazně lépe. Odpadají zde tedy zdlouhavé a nikdy nekončící zadávání převodů peněz v obavě, aby těžce vydělané prostředky nezahálely.

Od svých konkurentů se nicméně Kompletkonto od Raiffeisenbank odlišuje ještě v jiném důležitém ohledu – každý kdo se rozhodne si otevřít Kompletkonto totiž může využít nabízeného kontokorentu. Jednoduše řečeno, může jít do minusu. Kontokorent je přitom u tohoto druhu osobního konta stanoven až na poměrně velkorysou mez 150 000 Kč. Zůstává však otázkou, zda s takto nastaveným limitem dokáže zodpovědně nakládat skutečně každý. U některých jedinců se tak spoření s takovýmto doplňkem snadno může stát něčím úplně jiným.

Poslední věcí, kterou bychom rádi zmínili v tomto představení odlišností Kompletkonta od „běžných“ spořících účtů je příjemný bonus v podobě bezplatného cestovního pojištění. To přitom nepokrývá pouze osobu samotného majitele Kompletkonta, ale stejně tak se vztahuje i na jeho rodinu, která s ním právě v zahraničí pobývá. Jeho součástí je přitom i zahrnutí letního a zimního sportování do rozsahu pojištění, klient má navíc možnost využít bezplatnou asistenční službu, která je na příjmu dvacet čtyři hodin denně.