FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

GE MONEY GENIUS: Spořící účet GE MONEY BANK

V únoru letošního roku přišla GE Money Bank s nabídkou spořícího účtu Genius Plus, po jehož zřízení si mohl klient, jehož zůstatek na účtu nebyl menší než čtyřicet tisíc, přijít na úroky ve výši 3,6 %. Tím se spořící účet Genius stal nejlépe úročeným produktem ve své třídě. Přestože současná výše úrokové míry je na o téměř procento nižší úrovni, stále spořící účty od GE Money Bank zůstávají ve hře. I po zmíněném snížení totiž Genius stále nabízí úrok vyšší, než jaký najdeme u mnoha z jeho konkurentů.

Nespornou výhodou spořícího účtu Genius jako takového je možnost jeho zřízení, aniž by zájemce nutně musel disponovat i běžným osobním účtem vedeným u GE Money Bank. U některých spořících účtů jiných bank jde naopak o jednu ze základních podmínek pro jeho zřízení. Zároveň ale v tomto případě platí, že mít běžný i spořící účet u GE Money Bank se odrazí na celkové výši úroků.

Pokud totiž klient vlastní některý z běžných osobních účtů Genius Active nebo Genius Gold, jeho finanční prostředky budou úročeny sazbou 3%, která v současné době představuje nejvyšší hranici, kterou spořící účet Genius nabízí.

V případě, že se rozhodneme mít u GE Money Bank pouze spořící účet, úroky budou nižší. Velice důležité je zde přitom to, aby případný střadatel na svém spořícím účtu nedisponoval zůstatkem, jehož výše by byla nižší než 40 000 Kč. Pokud nastane taková situace, jeho finanční prostředky budou úročeny sazbou pouhých 0,1%, která tak spolehlivě ničí hlavní důvod, proč se ke spořícím účtům vůbec uchylovat – vyšší výnos než u klasického osobního účtu.

Pokud však střadatel na svém spořícím účtu schraňuje více peněz než právě zmíněných 40 000 Kč, čeká jej úroková sazba 2,8 %, která je v současné době - co do celkové nabídky bankovních domů v České republice – nadprůměrná. Vyšší úrok, konkrétně 3 %, dnes totiž nabízí pouze Komerční banka neb Raiffeisenbank, přičemž u první z nich toto platí pouze u vkladů do 50 000 Kč, zatímco u Raiffeisenbank naopak u zůstatků přesahujících výši 1 mil. Kč.

Pokud tedy zohledníme fakt, že spořící účty obecně slouží především drobnějším střadatelům, ale zároveň ne přímo těm, kteří mají na svých účtech jen několik tisícikorun, pak z tohoto mezibankovního srovnání vychází spořící účet Genius jako jedna z vůbec nejlepších možných variant. Stejně tak je ale nutné tedy upozornit, že pokud patříte právě mezi ty, kteří již dopředu ví, že onu zde významnou hranici 40 000 Kč zůstatku nebudou překračovat, pak tento spořící produkt pro vás zřejmě nebude tou úplně nejlepší volbou.

Co se týče ostatních významných charakteristik spořícího konta Genius, nabízí GE Money Bank podmínky ve všem splňující nejdůležitější kritéria pohodlného užívání. Samotné založení, vedení i zrušení spořícího účtu vás tak nebude stát ani korunu.

Pokud jste zvyklí své finanční záležitosti v co největší možné míře vyřizovat přes internet, ani v případě založení GE Money Bank nebudete muset dělat výjimku – samozřejmostí je správa účtu prostřednictvím internetového bankovnictví Internet Banka, které bylo v letošním roce českými klienty bank vyhlášeno za vůbec nejlepší.

Smlouva o zřízení Spořícího účtu Genius samozřejmě neobsahuje ani slovo o jakýchkoliv výpovědních lhůtách, a je podepisována na dobu neurčitou. Vaše vklady jsou - stejně jako u ostatních spořících účtů českých bank – pojištěny podle zákona, takže nemusíte mít žádné obavy o jejich bezpečnost.

Na konec ještě několik slov o průběhu zřizování: spořící účet si u GE Money Bank může založit kterákoliv fyzická osoba, přičemž stačí, aby dovršila pouze 15 let věku. Každému přitom stačí pouze občanský průkaz, lidé cizí státní příslušnosti se potom musí prokázat svým pasem, případně povolením k pobytu.

Spořící účet Genius si můžete založit na kterékoliv z více než dvou set poboček GE Money Bank, případně přes formulář na webových stránkách banky.