FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Půjčky bez registru

Každému z nás se může stát, že bude potřebovat půjčit. Pokud si neradi říkáte kamarádům, pak zavítáte do některého z bankovních domů a požádáte o půjčku. Čeká vás kolotoč vyřizování, sdělování důvodů proč a na co si chcete půjčit, dokládání příjmů a další pro vás zbytečné věci. Pokud se tomu všemu chcete vyhnout, existuje řešení ve formě půjčky bez registru. Dalším důvodem je i to, že banka, než vám půjčku přizná, prohlédne registr dlužníků a pokud se na něm z jakéhokoli důvodu nachází i vaše jméno, můžete se s půjčkou rozloučit již v této počáteční fázi.

Na finančním trhu však existují společnosti, které nabízejí půjčky, aniž by před tím nahlédli do bankovního registru dlužníků. Takové firmy se svých klientů prakticky na nic neptají. V podstatě se tyto půjčky podobají půjčkám bez potvrzení příjmů. Splatnost půjčky nebývá větší než tři až pět let a půjčka se dá v klidu zařídit po internetu nebo po telefonu. Před podepsáním smlouvy si důkladně prostudujte všechny její body a samotnou půjčku si dobře promyslete.

Co to vlastně je registr dlužníků? A co kdybych si půjčil u jiné banky? Pokud takhle smýšlíte, máte smůlu. Ač se to zdá na finančním poli, kde je vysoká konkurence, nemožné, banky se v přístupu k dlužníkům rozhodly táhnout za jeden provaz a zpřístupnily si data o dlužnících a neplatičích. Bankovní registr pokrývá až 95% půjček, které banky poskytly svým klientům a má téměř osm milionů záznamů. Tento registr funguje od roku 2002 a v jeho databázi jsou fyzické osoby, které mají u společností nějaký úvěr i kontokorent nebo jen kreditní kartu a o půjčku teprve žádají. V registru jsou informace čtyři roky zpět. O přistoupení k tomuto registru přemýšlejí i mobilní operátoři a do budoucna se počítá s dalším rozšiřováním databáze.

To vše povede k tomu, že neplatiči se budou obracet na společnosti, které v registru nejsou a nemohou si tak žadatele prověřit. Registr obsahuje pozitivní i negativní informace o platební morálce a bonitě klientů bank i leasingových a splátkových společností. Podmínkou, abyste byli zařazeni je nejen to, že si někde půjčíte, ale musíte podepsat souhlas s využíváním údajů o sobě i svém úvěru. Souhlas se získává většinou u nových žadatelů, pokud byste nesouhlasili, čeká vás přísnější kontrola. Poskytnutí půjčky však nesmí být podmíněno souhlasem se sběrem dat.

Ještě jednou se tedy podívejme na výhody a nevýhody půjček bez nahlížení do registru. K hlavním výhodám půjček bez registru patří to, že peníze můžete použít na cokoli, aniž by se vás někdo vyptával. Půjčku dostanete i pokud jste v důchodu nebo třeba žena na mateřské. K výhodám jistě patří i to, že půjčku vyřídíte rychle po telefonu nebo na internetu. Nikdo po vás nebude chtít prokazovat příjmy. Pokud si chcete půjčit malou částku, nebudete potřebovat ručitele. Peníze získáte mnohem rychleji než u banky, kde takové vyřizování trvá zbytečně dlouho.

Každá mince má dvě strany, proto i tady existují určité nevýhody. Jedná se především o vyšší úroky než u bankovních půjček. Většinou si můžete půjčit pouze menší částky, u těch větších je nutno mít ručitele nebo něčím ručit. Při takovýchto půjčkách buďte opravdu obezřetní. I když si půjčíte jen 50 tisíc a myslíte si, že to rychle splatíte, stát se může cokoli a další půjčování peněz v tomto případě už nic neřeší. U větších částek nezapomínejte, že za vás někdo ručí a uvědomte si, že byste do problémů přivedli nejen sebe, ale i své blízké, popřípadě jejich majetek.

Ačkoli se může zdát, že půjčky bez registru mají více výhod než nevýhod, zkuste si vše nejprve promyslet a zvažte, jestli přece jen nebude lepší požádat o neúčelovou půjčku některou z bank. Ne zřídka se stane, že se člověk dalším půjčováním peněz dostává do začarovaného kruhu. Každý z nás určitě slyšel o případech, kdy si někdo z rodiny půjčoval podobným způsobem, ať už z jakéhokoli důvodu, a vše nakonec skončilo exekucí. U finančních záležitostí se vždy řiďte příslovím dvakrát měř a jednou řež, určitě se vám to nakonec vyplatí.