FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Spořící účet FIO KONTO

Podíváme-li se blíže na současnou nabídku spořících účtu, které jsou dostupné českým střadatelům, pak zjistíme, že se v této oblasti neangažují jen specialisté bank. Slušné oblibě se totiž dnes těší také spořící účty, které nacházíme v portfoliu dvou českých záložen, které svým významem v České republice patří k těm nejdůležitějším. Spořícímu účtu WPB se podrobněji věnujeme na jiném místě našich stránek, zde se blíže podíváme na balíček nesoucí jméno Fio konto, který nabízí družstevní záložna Fio.

Společnost působící na zdejším trhu již od roku 1993, která se mimo jiné může pochlubit prvenstvím v oblasti zavedení internetbankingu - možnost jednoduše ovládat své finance prostřednictvím webových získali jako první právě klienti této společnosti. Finanční skupina Fio vznikla původní jako burzovní společnost. K obchodování s cennými papíry postupně přibyly také služby družstevní záložny. Ta dnes disponuje více než padesáti pobočkami sídlícími po celé zemi. Dodejme jenom, že na rozdíl od většiny podobných společností je družstevní záložna Fio plně v českých rukou.

V oblasti finančních služeb nabízených fyzickým osobám vstoupila družstevní záložna Fio do obecného povědomí právě zejména díky svému spořícímu účtu, dostupnému pod názvem Fio konto. Kromě něj také nabízí otevření běžného účtu, stejně jako tzv. transparentního účtu, jež lze zpřístupnit veřejnosti, kteroužto variantu nejčastěji volí nejrůznější neziskové organizace.

Spořící účet Fio konto navazuje na klasický koncept podobných finančních produktů. Jeho hlavní přednost tedy představuje relativně vysoké úročení vložených prostředků kombinované s možností okamžitého přístupu k vašim penězům. Stejně jako i v případě ostatních společností, které se této oblasti ve svých službách věnují, ani u Fio konta nenajdeme žádné výpovědní lhůty. Své peníze proto máte v případě nečekané potřeby k dispozici skutečně kdykoliv.

Úročení na Fio konto vložených finančních prostředků funguje na jednoduchém principu: neexistují zde žádná pásma podle výše zůstatku, a nezávisle na tom, kolika penězi na svém Fio kontu disponujete, tak vaše úspory budou úročeny sazbou 2,30%. Fio konto nicméně existuje ještě v podobě spořícího účtu vedeného v eurech. V takovém případě je úroková sazba o něco nižší – rovná 2%.

Hledáme-li odlišnosti spořícího účtu Fio konto od jeho konkurentů, pak bychom zřejmě na prvním místě měli uvést skutečnost, že k založení vlastního Fio konta klient nemusí zároveň pořizovat u stejné instituce běžný osobní účet. Jste-li proto po léta zvyklí užívat osobní účet u jedné banky, nemějte obavy, že spolu s pořízením spořícího účtu Fio konto by vám vyvstala povinnost platit poplatky za vedení účtu, který nepotřebujete.

Pokud jde u Fio konta o konkrétní nakládání s penězi, družstevní záložna Fio z něj svým klientům umožňuje provádět jak hotovostní, tak bez hotovostní operace na libovolný počet účtů vedených u této společnosti, stejně na jeden účet u kterékoliv jiné instituce. Zároveň zde samozřejmě platí, že že tento „cizí“ účet lze po libosti a bez poplatku měnit. Co se tedy týče základního uživatelského komfortu, neexistuje zde žádný důvod k obavám.

Důležitou součástí nakládání s Fio kontem je také otázka internetového bankovnictví, bez nějž je v dnešní době pro většinu lidí nakládání s osobními financemi představitelné jen stěží. Ani družstevní záložna Fio proto v tomto směru není výjimkou: internetbanking jako způsob spravování vašeho Fio konta tak je naprostou samozřejmostí, stejně jako možnost tuzemského platebního styku bez jakýchkoliv poplatků. Zdarma zde ke svému spořícímu účtu každý klient obdrží také platební kartu Fio Maestro Chip.

Pokud bychom tedy měli shrnout to nejdůležitější: vedení spořícího účtu Fio konto nabízí jeho poskytovatel zdarma, stejně jako platební kartu a aplikace internetového bankovnictví. Své peníze na něj můžete ukládat v korunách anebo v eurech. Podobně není zpoplatněn ani platební styk realizovaný na území České a Slovenské republiky. V rámci Fio konta také můžete zadávat trvalé platební příkazy. Zde jenom dodejme, že Fio konto ve své současné podobě bohužel nenabízí podporu pro SIPO.