FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Spořící účet ČSOB

Spořící účty se během několika posledních letech staly pevnou součástí nabídky všech větších českých bank. Výjimku z tohoto pravidla netvoří ani jedna z těch vůbec největších, kterou je ČSOB. Na rozdíl od mnohdy více či méně krkolomných pojmenování, které těmto produktům jejich provozovatelé udílejí, zůstává tato banka věrná svému konzervativnímu obrazu, s nímž si ji spojuje vetšina českých domácností. Můžete si tak zde otevřít konto pod jednoduchým názvem ČSOB Spořící účet.

Dobrou zprávou je určitě fakt, že ke zřízení tohoto spořícího účtu ČSOB zároveň nevyžaduje, aby si každý klient spolu s ním založil i běžný osobní účet. Pokud si tedy chcete ponechat svůj dosavadní hlavní osobní účet vedený u některé z ostatních bank, a spořit přitom u ČSOB, nikdo vám odtud házet klacky pod nohy nebude.

Pokud však máte svůj osobní účet pod hlavičkou ČSOB, v případě založení ČSOB Spořícího účtu budete ve srovnání s ostatními ve výhodě. Možnost tolik skloňovaného inteligentního spoření totiž tato banka nabízí právě pouze klientům s osobním účtem.

Všem klientům bez výjimky však nabízí vedení účtu bez poplatku, stejně jako zasílání pravidelných výpisů zdarma. Zdůraznit také musíme možnost vedení účtu v jiných měnách, než je česká koruna. Jejich výběr je přitom na zdejší poměry vskutku nadstandardní. Kromě obligátních eur a amerických dolarů, které si již do koncepce zdejších spořících účtů cestu našly zde můžete sáhnout i k britským librám nebo švýcarským frankům. Minimální vklad je u ČSOB Spořícího účtu vedeného v korunách stanoven na částku 5000Kč.

U ostatních měn je to potom 1000 USD, 1000 EUR, 600 GBP a 1600 CHF.

Podobně jako je tomu s možnými měnami, nabízí ČSOB svým klientům i různě způsoby úročení jejich vložených peněz. Jako první v zemi jim tak nabízí možnost tzv. úročení vkladů s prémií. Což jednoduše řečeno znamená, že banka vám garantuje jednak stabilní úrokovou sazbu, kterou vaše peníze budou zhodnoceny v každém případě, zároveň ale můžete získat určitý procentní bonus v případě, že své peníze necháte na účtu a nebudete je používat. Vzhledem k tomu, že spořící účet je určen právě ke spoření, jde o zajímavou možnost, jak ze svých peněz dostat co nejvíce.

Úročení u ČSOB Spořícího účtu přitom probíhá obvyklou cestou rozdělení úrokových sazeb do několika pásem podle výše zůstatku. Ty v našem případě existují čtyři. Nejníže jsou tak úročeny celkové vklady nepřesahující 150 000 Kč, jimž odpovídá sazba 1,10 %, zůstatky v rozmezí 150 – 499 999 Kč znamenají úrok ve výši 1,15%, rozmezí 500 – 999 999 Kč je úročeno 1,20 %, a konečně všem vyšším vkladům bude připsán úrok 1,30%. V případě ČSOB Spořícího účtu s prémií vyhlašovaná úroková sazba činí 0,90%, fixní prémiová sazba potom 1,25%.

Rozhodnete-li se na svůj spořící účet ukládat prostředky v cizí měně, čekají vás čísla jiná. Opět zde existují tři odlišně úročená pásma podle výše zůstatku. Částky v přepočtu odpovídající několika desítkám tisíc korun jsou úročeny sazbou 0,01 %, avšak s výjimkou účtů vedených v eurech – ty jsou úročeny 0,06 %, což je sazba, která se týká i všech ostatních vkladů právě v této měně. Zůstatky do výše zhruba 1 mil. Kč potom ČSOB u dolarových a frankových účtů úročí 0,01 %, u librových účtů pak sazbou 0,05 %. Toto platí i u všech vyšších vkladů s výjimkou těch na librových účtech, kde byla úroková sazba stanovena na 0,09 %.

Dodejme zde jenom, že ačkoliv ČSOB ve svých propagačních materiálech zdůrazňuje možnost okamžitého nakládání s jim svěřenými penězi, ve skutečnosti každému potenciálnímu výběru musí předcházet uplynutí výpovědní lhůty. Ta nicméně na druhou stranu činí pouhých sedm dní, takže nejde o žádný zásadnější důvod, který by mluvil v neprospěch ČSOB Spořícího účtu jako takového.