FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Spořící účet eMAX

Bohužel jsme si během posledních let již stačili zvyknout, že ukládání našich finančních prostředků na běžné účty nepředstavuje zrovna ideální způsob, jak se jimi později potěšit. Jednoduše řečeno, běžné účty nabízí tak nízké úročení vkladů, až nakonec o žádných skutečných úrocích snad ani nemůže být řeč. Zároveň však zavedené způsoby, jak na vlastních penězích nějakou tu korunu vydělat, obvykle znamenají volit mezi rizikem, že o jejich část můžeme nečekaně přijít, anebo že na úspory nebudeme moci v případě potřeby okamžitě sáhnout. A právě proto české banky postupně začaly nabízet spořící účty. Ty totiž klientům nabízí jistotu, že jejich peníze budou v bezpečí (vklady na nich jsou pojištěné), mohou přinést zajímavý výnos, a zároveň je lze kdykoliv mít po ruce. Spořící účet eMax od mBanky je nepochybně jedním z nejznámějších.

Spořící účet eMax v minulosti představoval zřejmě vůbec nejlepší produkt svého druhu na českém trhu, a to díky jeho štědré úrokové sazbě, která dosahovala 3,5 % p. a. V letošním roce ji však mBanka snížila na 1,3 % p.a., čímž eMax na první pohled ztratil na atraktivitě. Ruku v ruce s touto úpravou však spatřil světlo světa spořící účet eMax Plus, který nabízí úročení 2,5 % p.a. Pokud se proto rozhodnete pro kombinaci obou účtů, eMax stále zůstává ve hře.

Výše úrokové sazby však v žádném případě nevyčerpává důvody, proč se eMax stále těší široké oblibě českých střadatelů. Jednou z jeho hlavních předností je totiž zejména fakt, že ke svým penězům máte trvalý přístup, aniž by se to zároveň jakkoliv projevovalo na výši připsaných úroků.

Stejně tak neexistují žádná omezení týkající se výše minimálního vkladu, pravidelnosti vkladů a podobně. Vaše úroky ze v případě emaxu vypočítávají každý den, a podle aktuální hodnoty zůstatku na účtu, zaúčtují se potom vždy jednou za měsíc. což tedy v praxi znamená, že peníze na účtu vydělávají do poslední chvíle, než se je rozhodnete vybrat.

Nedílnou součástí spořícího účtu emax je také možnost zřízení platební karty visa classic, která umožňuje pohodlné placení v kamenných obchodech i na internetu, a samozřejmě výběr hotovosti z bankomatů. Důležitou informací je, že vlastní vedení platební karty je zdarma, její vydání potom přijde na zanedbatelných sto korun. podobné je to i se založením a vedením samotného emaxu – neplatí se zde žádné poplatky, a to samozřejmě ani převody. Právě převody finančních prostředků jsou další silnou stránkou emaxu i emaxu plus: pokud zadáte platební příkaz mezi klasickým mkontem a emaxem plus, proběhne v reálném čase.

Velice rychlé je i založení účtu. Vedle mkiosků a finančních center mbanky jej totiž lze pořídit i prostřednictvím internetu, navíc na celou operaci nebudete potřebovat více času než asi pět minut. Pokud již patříte mezi klienty mbanky, bude pro vás zřejmě vůbec nejpohodlnější využít služeb jejího internetového bankovnictví. V případě, že jste se službami mbanky dosud neměli tu čest, využijte kontaktní formulář na jejích webových stránkách, které najdete na www.mbank.cz.

Zde v žádosti zadáte číslo svého občanského průkazu a rodné číslo. Nedlouho po vyplnění celé žádosti a jejím zpracování se vám ozve operátor mbanky, který spolu s vámi najde pro vás nejvýhodnější čas a místo schůzky se zástupcem banky. Na ní je samozřejmě nutné přijít s občanským průkazem. na místě podepíšete smlouvu, obdržíte veškeré potřebné dokumenty, a dostanete tzv. aktivační balíček, s jehož pomocí se přihlásíte do internetového bankovnictví mbanky, kde zprovozníte svůj nový účet.

Na závěr jen dodejme, že u mbanky si můžete najednou otevřít až čtyři spořící účty emax a emax plus. u každého z nich lze nastavit odlišného disponenta s různými pravomocemi, a stejně tak lze každý z účtů jinak pojmenovat, například podle účelu, za jakým si jej zřizujete. evýpisy vám budou přicházet pouze tehdy, kdy je budete chtít, a samozřejmě zdarma!