FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Konsolidace půjček

Mnoho lidí před vámi už se ocitlo v podobné situaci. Vzali si více půjček a teď nejsou schopni splácet. Jste v situaci, kdy splácíte několik úvěrů u různých finančních společností? Dnes to není nic neobvyklého a takové splátky se mohou brzy dostat nad vaše možnosti splácení. Řešením by pro vás mohla být konsolidace půjček. Že nevíte co to je? Konsolidace půjček znamená úpravu a sjednocení různých závazků vůči bankám v jeden závazek jediné bance. Výhodou není jen to, že se zmenší celková úroková sazba, ale dlužník si může dle svých možností zvolit délku splácení. Ta je samozřejmě u různých bank různě dlouhá. Dluh se nijak nesníží, ale může to snížit měsíční splátky a tím vám výrazně pomoci.

Konsolidace je proces, jehož systém využívá nejen finanční a bankovní sektor, ale i ostatní odvětví, jako je například logistika, trh a obchod a další. Je to vlastně přenesení vašich pohledávek na třetí osobu, v tomto případě banku nebo jinou finanční instituci, které splácíte menší částky, než byste platili bez konsolidace jednotlivým společnostem. Dojde také k větší přehlednosti ve splátkách dlužníka, protože mnoho splátek se spojí v jedinou. Nevýhodou může být prodloužení doby pro splacení úvěru a tím spojené placení ceny úvěru. Nízký je i limit pro celkové hodnoty půjček, ten nesmí přesáhnout 150-200 tisíc korun.

Kromě spotřebitelských půjček a úvěrů od splátkových společností můžete konsolidovat i úvěry čerpané prostřednictvím kreditních a splátkových karet či kontokorenty. Rozsah produktů, které lze konsolidovat, se ale u různých bank liší. A jaké si banky dávají podmínky? Pokud jste až dosud neměli se splácením žádné potíže, banky vám většinou vyjdou vstříc. Pokud tomu tak není, nepočítejte s tím, že konsolidaci získáte. Samotné vyřízení smlouvy pak není nijak složité. Banky vyžadují dva průkazy totožnosti, potvrzení o výši příjmu a smluvní dokumentaci k úvěrům, které si přejete konsolidovat.

K vlastní konsolidaci nepotřebujete ručení ani žádnou zástavu. Sami si vyberete datum kdy budete půjčku splácet. Jsou tu jistá omezení, například počet půjček, které chcete konsolidovat a jejich výsledná výše. Každá banka má tyto hodnoty nastaveny jinak, ovšem ne každá banka nabízí konsolidaci jakýchkoliv půjček. Samotná konsolidace půjček také nemusí být ideální pro každého. Její výhodnost vychází na základě výše úroků stávajících půjček, proto si vždy nejdříve spočítejte jestli se vám konsolidace vyplatí. Nezapomeňte, že snížením měsíčních splátek prodloužíte dobu splácení.

Zájemci o konsolidaci, kteří vlastní nemovitost, mají další možnost v tzv. zajištěné konsolidaci. Tento produkt je ideální pro ty, co chtějí konsolidovat velké sumy kolem milionu korun a k tomu potřebují hotovost navíc. Rozdílem oproti nezajištěné konsolidaci půjček je ve výši úroků. Ty jsou nižší, protože zajištění nemovitostí bance poskytuje vyšší garance splacení úvěru. Prostřednictvím takové konsolidace lze financovat úvěry až v hodnotě 1,5 milionu korun. Možností je konsolidovat stávající úvěry a k tomu požádat o hypotéku. Splatnost půjčky u zajištěné konsolidace je až 30 let. Úvěr vám obvykle schválí do tří pracovních dnů.

K vlastní konsolidaci nebudete potřebovat ručení ani žádnou zástavu. Sami si vyberete datum v který budete půjčku splácet. Jsou tu také omezení, jedním je počet půjček, které chcete konsolidovat a jejich výsledná výše. Každá banka má tyto hodnoty nastaveny jinak. Ne každá banka také nabídne konsolidovat jakýkoliv typ půjček. Samotná konsolidace půjček také nemusí být vhodná pro každého. Její výhodnost vychází na základě výše úroků stávajících půjček, proto si vždy nechte nejdříve spočítat zda se Vám konsolidace vyplatí. Nezapomeňte, že snížením měsíčních splátek také prodloužíte dobu trvání těchto splátek.

Ačkoli to všechno zní velmi lákavě, vždy si pozorně přečtěte smlouvu. I když může uváděný úrok a výše splátek mluvit ve prospěch konsolidačního úvěru, nemusí být skutečně výhodnější. Pokud se jej totiž rozhodnete předčasně splatit větší částkou, může to obnášet povinnost zaplatit poplatek ve výši čtyř nebo pěti procent z této částky. Veškeré výhody spojené s tímto způsobem financování tak mohou přijít nazmar, což by byla opravdu velká škoda.