FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Rychlé půjčky, půjčky ihned

Rychlé půjčky jsou pro klienty, kteří potřebují rychle peníze. Pod slovem rychle si mnozí z nás představují do několika minut. Je to samozřejmě možné, ale klient musí být připraven a musí mít potřebné dokumenty. Jde především o doklad totožnosti a doklad o příjmech, který ovšem vyžadují jen některé společnosti. Rychlou půjčku můžete získat osobně, telefonicky nebo prostřednictvím internetu. Takové půjčky nabízejí většinou nebankovní instituce, ale zahanbit se nechtějí nechat ani některé banky.

Ačkoli potřebujete peníze rychle, neměli byste podcenit výběr společnosti, u níž si peníze chcete půjčit. V tomto případě se opravdu nevyplatí spěchat. Rychlost samotné půjčky je mnohdy zpomalena samotnými společnostmi, které často nerady poskytují všechny informace. V reklamách se setkáte s institucemi, které nabízejí peníze ihned nebo do 24 hodin. U těchto půjček to tak opravdu je, ale také je tady vysoká úroková sazba i riziko. Doklad o výši příjmu je zde nutný a u vyšších částek budete potřebovat ručitele nebo budete ručit nemovitostí. U takových půjček se nenahlíží do registru dlužníků, ovšem pokud si rychlou půjčku vyřizujete u banky, ty se samozřejmě do registru dívají a z něj také vycházejí. Máte-li negativní záznam, s rychlou nebo pomalou půjčkou se u banky rozlučte. Výhodou je, že nemusíte uvádět účel půjčky.

Než se pro takovou půjčku rozhodnete, promyslete si, zda ji skutečně potřebujete a zda zde opravdu není jiné řešení. Uvědomte si také to, že půjčku budete muset po nějakou dobu splácet a to i s vysokými úroky, proto zvažte možnost pojištění proti neschopnosti splácet. A hlavně se ptejte. Pokud nebudete něčemu rozumět, nebojte se zeptat. Přeptejte se na výši poplatku za pojištění, za předčasné splacení a za jakých podmínek a jestli vůbec je to možné. Vše si nechte ukázat ve smlouvě, tu si vezměte klidně domů a v klidu si ji projděte. Společnosti se zaměřují na klienty, kteří s vidinou rychlé půjčky nedomýšlí konkrétní problémy a všechny důsledky

Výše takto poskytovaných financí se pohybuje od 50 do 250 tisíc, někdy i výš, to samozřejmě záleží na dané společnosti. Hlavním principem, jak dostat peníze od klientů je právě smlouva, která je často koncipována tak, že jí laik nemůže rozumět. Podle zaměření se takové výhodné půjčky dělí na majetek klienta, což znamená, že klient se podpisem smlouvy zaváže, že pokud nebude plnit podmínky smlouvy, poskytovatel půjčky bude tímto majetkem kompenzovat své ztráty. Další záludností jsou sankce za opožděné platby. Platby mohou být tak vysoké, že klient není schopen je splácet, ovšem sankce za to mohou být až takové, že klient zapadne někdy i do mnohaletého zadlužení. Nakonec může dojít k exekuci, za tu ale zaplatíte až do deseti tisíc korun nebo můžete vyhlásit osobní bankrot, ovšem v takovém případě musíte podat žádost a za tu se platí i více než 50 tisíc korun.

Jak sami vidíte, z takového začarovaného kruhu již není možné vystoupit. Proto raději volte půjčky u bank, ačkoli ne vždy vám banka půjčí. Když vás banky odmítnou, zkuste si nejprve pořádně promyslet, komu podepíšete smlouvu. Musíte si být jistí, že taková půjčka má více výhod než nevýhod. K hlavním výhodám rychlých půjček patří především rychlost jejich vyřízení, která většinou bývá do 24 hodin. Žádost o takovou půjčku je možno podat rychle buďto na internetu nebo telefonicky. Můžete si být jisti, že vaše žádost bude vyřízena kladně. Peníze můžete použít k čemu budete chtít, nemusíte nikomu nic vysvětlovat. Některé společnosti nekontrolují registry, takže pokud už nějaký úvěr máte, nehrozí vám odmítnutí, což ale také nemusí být vždy výhoda. Peníze získáte buď hotově nebo vám budou převedeny na účet.

Nevýhodou rychlých půjček je vysoká úroková sazba a poplatky spojené například s předčasným splacením půjčky a s mnoha dalšími položkami. Rychlé vyřízení půjčky si společnost zahrne do nákladů, které nakonec zaplatíte vy. Taková půjčka může vést jen k dalšímu prohloubení vaší finanční krize. V neposlední řadě může taková neuvážená půjčka vést k exekuci a ztrátě majetku. Snažte se tedy co nejvíce uvažovat nad jinými možnostmi, třeba přece jen existují. Ono ne nadarmo se jednom českém přísloví říká, že bychom se před řezáním měli ještě dvakrát přesvědčit, jestli opravdu řežeme správně. Pozdější reklamace už možná přijdou s křížkem po funuse.