FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Jak si půjčit peníze a nemuset platit žádný úrok?

Jak si půjčit peníze a nemuset platit žádný úrok?

Když se řekne nebankovní půjčka, tak si mnoho lidí představí spíše nevýhodné úvěry s často až extrémními úrokovými sazbami a vysokými poplatky. Je pravdou, že spousta nebankovních půjček je opravdu nevýhodných a jejich klienti přeplácí hodně vysoké částky. Na druhou stranu se v nebankovním sektoru můžeme setkat i s tak trochu opačným extrémem – půjčkami, které jsou poskytovány úplně zadarmo, bez jakéhokoli poplatku a s nulovým úrokem. O které půjčky se v současné době jedná a které z nich patří k těm nejzajímavějším? 

Bezplatné jsou některé krátkodobé úvěry

Předně je třeba říct, že bezúročné úvěry jsou pouze krátkodobé. V drtivě většině případů je jejich splatnost maximálně na měsíc, někdy jen na pouhých 14 dní. Jsou ale i výjimky, o kterých si něco řekneme v druhé polovině našeho článku.

Zároveň také platí, že tyto půjčky jsou velmi nízké, obvykle jde o částku do 10 000 Kč. Je ale časté, že ta samá úvěrová společnost pak svým klientům umožňuje i vyšší úvěry, u nich už se ale poplatkům nevyhnete – druhá půjčka už pochopitelně bezplatná není, naopak často bývá drahá.

Má první půjčka zdarma nějaký háček?

Možná si říkáte, že v tom musí být nějaký háček a první půjčka zdarma musí mít nějaké další skryté podmínky apod. Tyto půjčky jsou ale opravdu bezplatné a skutečně stačí pouze to, abyste je uhradili včas. Teprve při pozdním splacení vám hrozí naúčtování poplatku nebo sankce, jinak vás tento typ úvěru nestojí nic navíc, pouze vrátíte to, co jste si půjčili. 

Které bezúročné půjčky patří k těm nejvýhodnějším?

Úvěrových společností, které tento druh půjček nabízejí, je více – podmínky se u každé z nich malinko liší, vždy jde ale o krátkodobé půjčky s malým úvěrovým rámcem. Doporučit lze především tyto prověřené úvěry:

Kamali – nejvýhodnější nebankovní úvěr, který se vyplatí nejen napoprvé, ale lze ho doporučit i pro opakované půjčování. První půjčka zdarma je do 10 000 Kč, ale musíte ji vrátit do 14 dní, opakované půjčky mají bezkonkurenčně nízký poplatek – pouhých 33 Kč za každou tisícovku.

Zaplo – oblíbená SMS půjčka je napoprvé do 8 000 Kč, tentokrát ale na celých 30 dní. Oproti jiným společnostem je zde výhoda v tom, že si peníze můžete vyzvednout 7 dní v týdnu v trafikách společnosti Geco.

Půjčkomat – známá rychlá půjčka, která nedávno prošla změnou a stala se součástí skupiny Zaplo.

Závěrem si ještě podrobněji představíme rychlou SMS půjčku Creditair, která má zajímavé přednosti a určitě tak stojí alespoň za zvážení. 

Creditair – když vám měsíc splatnosti nestačí

Nebankovní půjčka Creditair se od ostatních bezúročných krátkodobých půjček výrazně odlišuje v době splatnosti. Zatímco skoro všude jinde je maximem měsíc, u Creditair si můžete bez úroků a poplatků půjčit až na dvojnásobnou dobu. Úvěrový rámec je od 1 500 Kč do 10 000 Kč a ať už si zvolíte jakoukoli částku, vždy je splatná ve dvou měsíčních splátkách. Možnost půjčit si 10 000 Kč a uhradit je formou dvou splátek po 5 000 Kč, vždy po jednom měsíci, je na českém trhu s půjčkami prakticky bezkonkurenční. Samozřejmě u opakovaných půjček už Creditair zdarma není a účtuje si poplatky, tak jako všichni ostatní.

Půjčit si bez úroků a poplatků není nic těžkého – výše zmíněné nebankovní půjčky jsou celkem snadno dostupné a většina žadatelů na ně bez problémů dosáhne. Pokud si ale budete chtít u stejné společnosti půjčit znovu, raději se předem ujistěte, kolik vás tato půjčka bude stát – RPSN u těchto úvěrů pak často bývá velmi, velmi vysoká.