FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Spořící účet e-Konto Plus od Raiffeisenbank

Spořící účet eKonto Plus, nabízený v České republice bankovním domem Raiffeisenbank navazuje na svého úspěšného předchůdce, kterým byl spořící účet eKonto. Jde o klasického zástupce tohoto způsobu zhodnocování osobních úspor v podobě, která je pro v současné době nabízené spořící účty typická – kombinuje tedy v porovnání s osobními účty nadstandardní úrokové sazby se snadným přístupem k naspořeným penězům. Jde tedy o způsob, jak šetřit, nechat své peníze v klidu pracovat, a zároveň je mít kdykoliv po ruce.

Zatímco některé společnosti, které dnes nabízí podobné služby pod podobným jménem od svých klientů vyžadují, aby popřemýšleli nad pro ně nejvhodnější variantou výpovědní lhůty, v případě spořícího účtu eKonto Plus podobné otázky nevyvstávají. U eKonta Plus se totiž žádná výpovědní lhůta zkrátka nekoná.

Jinými slovy, na skutečnou výši úroků, jež vám nakonec budou připsány, nemá žádný vliv, pokud se v průběhu vašeho spoření rozhodnete změnit vaši strategii, a část svých finančních prostředků si tak například hodláte vybrat dříve, než jste původně plánovali.

Na druhou stranu je zde nutno přiznat, že tento komfort v nakládání s úsporami je částečně vykoupen právě výší úroků, která je ve srovnání se spořícími účty, jež navazují na zdejší dlouhou tradici vkladních knížek, znatelně nižší. U částek do 100 000 Kč tak úroková sazba představuje necelé jedno procento ( 0,90 %), u částek mezi 100 000 až 500 000 Kč činí 1,30 %, a u vkladů v rozmezí 500 000 až 50 mil. Kč konečně 1,50 %.

Pokud proto již dnes bezpečně víte, že na již naspořené peníze, stejně jako na prostředky, jež se teprve chystáte pravidelně ukládat, sahat nebudete, zřejmě pro vás eKonto Plus nebude úplně nejvhodnějším bankovním produktem, a možná byste se proto raději měli poohlédnout jinde. Na druhou stranu jde samozřejmě o zajímavou variantu pro každého, kdo disponuje relativně vyššími částkami peněz, a zároveň s nimi potřebuje průběžně nějakým způsobem pracovat. V tomto směru tedy eKonto Plus představuje klasického zástupce spořících účtů tak, jak jej v současnosti známe.

Od některých spořících účtů připravených jinými bankovními domy se však eKonto Plus odlišuje například zajímavou službou, jež nese název Inteligentní spoření, která svým potenciálem míří na každého klienta, který svými bankovními operacemi a obecně péče o účet chce strávit co nejméně času.

Podstata Inteligentního spoření je prostá. Na svém běžném účtu u Raiffeisenbank – eKontu, jehož zřízení je podmínkou založení spořícího účtu eKonto Plus – si stanovíte tzv. horní a dolní limit, stejně jako den, kdy dojde k jejich kontrole. Jde zde o to, že horní limit představuje částku, nad kterou se vám zbylé peníze zrovna přítomné na běžném účtu ve vámi určený den převedou na účet spořící, na němž jsou úročeny lépe. Tzv. dolní limit potom představuje minimální částku zůstatku, kterou opět ve vámi určený den chcete mít vedenu na vašem běžném účtu.

Jinými slovy tak máte možnost mít na běžném účtu vždy jen tolik finančních prostředků, které zrovna potřebujete, a naopak z peněz, které by jinak leželi ladem, vždy vytáhnout maximum. Nemusíme přitom mít na mysli jen celý měsíc, kontrolu zůstatku si můžete nastavit například třeba i jednou za týden.

Jak jsme si již naznačili, ke zřízení spořícího účtu eKonto Plus je nutné založení osobního účtu eKonto, přičemž ke zřízení vlastního eKonta Plus potom budete potřebovat již jen vás občanský průkaz. Určitě potěší také to, že jak založení, tak i následné vedení eKonta Plus vás nebude stát nic. Stejně tak se vás finančně nedotkne ani zmíněné Inteligentní spoření. Podobnou výhodou je také rychlost převodu peněz z eKonta Plus na běžný účet – probíhá totiž prakticky okamžitě.

Pokud jde o možnosti založení eKonta, pro většinu lidí zřejmě vůbec nejpraktičtější možnost představuje využití online formuláře na webových stránkách Raiffeisenbank. Po vyplnění žádosti poštou obdržíte tištěné vyhotovení smlouvy, kterou po vyplnění zašlete zpět. Následně odešlete autorizační platbu ze svého dosavadního účtu, po jejímž provedení váš nově zřízený účet bude aktivován.