FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Spořící účet PLUS UNICREDIT BANK

Na současné vlně českého zájmu o spořící účty se svezla i po celé Evropě působící Unicredit Bank. Přestože se její vlastní varianta názvem tváří jako typický zástupce tohoto způsobu ukládání peněz, Spořící účet Plus, svými skutečnými parametry připomíná spíše tradiční vkladní knížku. Tomu konec konců odpovídá i skutečnost, že ke každému takovému účtu klient podle zástupců banky obdrží „zvláštní legitimační doklad ve tvaru vkladní knížky“. Nejde však jen o něj – v minulosti tolik oblíbeným vkladním knížkám se Spořící účet Plus od Unicredit Bank blíží i existencí výpovědní lhůty. Její nicméně v žádném případě neznamená, že by se člověk v případě nečekaných vydání ke svým penězům nedostal.

V duchu obvyklých příjemných zpráv spojených s moderním osobním bankovnictví je založení i vedení Spořícího účtu Plus zdarma. Podobně lákavou nabídkou je i možnost tzv. automatického převodu nadlimitního zůstatku z běžného účtu, tedy obdoba toho, s čím se někdy u podobných finančních produktů setkáváme pod označením inteligentní spoření.

Jinými slovy to znamená, že si majitel účtu může stanovit určitou částku peněz na běžném účtu, přičemž veškeré další finanční prostředky, které na tento účet doputují, se automaticky uloží na spořící účet. Jde zde tedy o to, že majitel účtu nemusí mít obavy, že zapomene peníze, které neplánuje utratit, uložit na lépe úročený spořící účet.

Nastaví si tak zkrátka hranici financí, které každý měsíc potřebuje, a zbytek bude úročen co nejlépe.

Druhou vlastností Spořícího účtu Plus, s níž se nesetkáváme u všech poskytovatelů obdobných služeb, je možnost pojištění proti případnému neoprávněnému nakládání s penězi uloženými na spořícím účtu. Každý klient si tak může navolit své osobní heslo, které banka kontroluje spolu s podpisem.

Podívejme se již ale nyní na to, co zřejmě bude každého potenciálního zájemce o tento účet od Unicredit Bank zajímat nejvíce – výše úroků. Dodejme přitom, že Spořící účet Plus nemusíte mít vedený výhradně v českých korunách, ale i v eurech, a na rozdíl od ostatních finančních ústavů zde přistupuje i možnost ukládání finančních prostředků i v amerických dolarech.

Jak je již dobrým zvykem, v závislosti na zvolené měně se liší právě i výše úroků. Unicredit Bank zde navíc zohledňuje i výši samotného zůstatku. U účtů vedených v korunách rozlišuje čtyři různá pásma, u účtů vedených v cizích měnách zde existují pásma tři. A nutno podotknout, že úročení obecně nepatří k nejsilnějším stránkám Spořícího účtu Plus.

Budete-li totiž na svém účtu mít částku v rozmezí 0 – 200 000 Kč, očekávejte úrok 0,47 %, pokud nastřádáte částku mezi 200 – 500 000 Kč, dočkáte se úroku 0,62 %. Částky v rozmezí 500 000 – 1 mil. Kč jsou úročeny 0,95 %, a konečně poslednímu pásmu 1 – 5 mil. Kč odpovídá zúročení 1,05 %.

Pokud se podíváme na Spořící účty Plus v zahraničních měnách, pak zjistíme, že přestože Unicredit Bank operuje se třemi pásmy úročení, skutečné hodnoty úroků jsou ve všech případech stejné – činí 0,5 %.

Pokud s největší pravděpodobností úroky u tohoto finančního produktu neoslní, podobně tomu bude zřejmě i s v úvodu zmíněnou výpovědní lhůtou. Zatímco u většiny konkurenčních spořících účtů se výpovědní lhůta nekoná vůbec, v případě Unicredit Bank je celá věc složitější. Bez výpovědi může vlastník účtu kdykoliv a jakýmkoliv způsobem operovat s částkami až do výše

50 000 Kč. V tomto rozsahu tedy máme co dělat s obvykle flexibilním přístupem k uloženým penězům. Na celkovou naspořenou částku se však vztahuje výpovědní lhůta v délce tří měsíců.

Takovéto nastavení přístupu k uloženým penězům však nemusíme nutně považovat ve srovnání s konkurenčními produkty za nevýhodu – zmíněných 50 000 Kč může pokrýt mnohé nečekané výdaje, a tříměsíční lhůta potom může fungovat jako jakási bariéra před euforicky neuváženým utrácením.

Na závěr jenom dodejme, že Unicredit Bank u svého Spořícího účtu Plus vyžaduje minimální vklad – ten činí 10 000 Kč.