FinMix

Reklama

Tipy

Zkuste i další informační kanály na téma půjčky úvěry online.cz, inzerce půjček na Daki.cz, účty na spoření, EFK.cz půjčky a úvěry a pojištění online.info. Přečtěte si články o investicích. Mnoho rad a tipů ohledně financí a ekonomické gramotnosti naleznete na magazínu o pěnězích goldmag.cz. ePojisteni.cz - největší srovnávač pojištění na trhu. Porovnejte ceny povinného ručení nebo cestovního pojištění. Hledáte rychlou půjčku? Uspory.cz vám pomůžou vybrat nejvýhodnější! Praktická kniha jízd vám pomůže efektivně evidovat všechny cestovní doklady řidičů. Přejeme příjemné surfování.


www.FinMix.cz

Web FinMix.cz se zabývá poskytováním kvalitních informací o produktech bankovních i nebankovních institucí. Naleznete zde vyčerpávající články na téma úvěry, půjčky, hypotéky, pojištění, spoření atd. Věříme, že vám naše finanční poradenství pomůže.

Půjčky na směnku

Pokud potřebujete rychle sehnat určitý obnos peněz, půjčka na směnku je jednou z možností. Jestli ale máte zápis v bankovním registru, v bance vám asi nepůjčí. Pak už vám kromě zvýše zmiňované možnosti zbývají jen další dvě varianty. Buďto půjčka bez potvrzení příjmu, nebo nebankovní půjčka bez registru. Půjčka na směnku patří k nejrizikovějším půjčkám vůbec. Směnka je zákonný doklad o finančním závazku a ručí se za ni celým majetkem. Další nevýhodou je většinou velká úroková sazba.

Jak už bylo řečeno půjčky na směnku jsou řešením, pokud potřebujete získat peníze rychle. Rozlišují se směnky vlastní a cizí. Lépe řečeno, v případě, že výstavce slibuje osobě uvedené ve směnce, že jí zaplatí a to v určité době na určeném místě, jedná se o směnku vlastní. Pokud výstavce přikazuje třetí osobě, aby osobě, která je uvedená ve směnce finanční sumu v určité chvíli a na určitém místě uhradila, jedná se o směnku cizí.

Směnka je listinný cenný papír, ve které výstavce slibuje, že určité osobě zaplatí směnečnou sumu. V tomto případě se jedná o směnku vlastní. Zjednodušeně se o směnku cizí jedná, pokud výstavce přikazuje určité osobě zaplatit. Směnky jsou závazkem. Kdo má k dispozici originál směnky a jedná se o jejího oprávněného majitele, který prokázal své právo na zaplacení směnky, pak dlužník, pokud se brání své povinnosti zaplatit, musí své důvody potvrdit a prokázat. Směnka musí být samozřejmě vystavena v zákonem předepsané formě a musí mít určitý obsah. Pokud některá z náležitostí chybí, pak je směnka neplatná. Odepření placení či přijetí směnky musí byt provedeno formou veřejné listiny, a to směnečným protestem, který může být soudní, notářský nebo ověřený obecním úřadem.

A co má taková směnka obsahovat? Směnka musí být vystavena v přesně zákonem předepsané formě a se stanoveným obsahem. Pokud některá z těchto náležitostí chybí, pak je směnka neplatná. Na směnce musí být uveden domicil, což znamená kde a komu bude placeno. Také tam musí být domicilát, což je konkrétní místo platby. Papír musí být označen na viditelném místě tak, aby bylo vidět, že jde o cenný papír neboli směnku. Také zde musí být bezpodmínečný příkaz či slib zaplatit určitou částku, neboli směnečnou sumu. Nesmí chybět údaje o splatnosti, pokud tam tento údaj chybí, je směnka splatná pří předložení. Většinou se směnky splácí v bance, pokud to na směnce není uvedeno, je tato splatná na místě předložení dlužníka. Nesmí samozřejmě chybět jméno toho, kdo má platit i jméno toho, jemuž bude placeno. Nakonec se píše datum a místo vystavení směnky a vše to stvrdí podpisem ten, kdo směnku vystavil.

Úroky za takovou půjčku jsou vyšší než úroky v bance. Úrok je stanoven na základě oboustranné dohody. Při určování výše úrokové sazby bývá důležité, zda klient sdělí účel své půjčky, zda bude za směnku ručit majetkem, zdravotní stav i bonita ručitele. Výše úvěru, jaký na směnku můžete dostat se pohybuje od 20 tisíc většinou tak do 200 tisíc, ale to samozřejmě záleží na každé společnosti. Splatnost částky je od jednoho roku do pěti let a splácení probíhá měsíčními splátkami.

I když se zdá, že půjčku na směnku dnes může dostat každý, přece jen musíte splnit několik požadavků. Pokud chcete žádat o půjčku, musí vám být 18 a více let. Maximální věková hranice není přesně stanovena. Pro vyřízení směnky budete potřebovat kopie dvou dokladů totožnosti a to i od ručitele, pokud nějakého máte. Někdy se nevyhnete ani potvrzení vašich příjmů. Kopie posledních dvou výpisů z účtu a doložení alespoň jednoho z tzv. ověřovacích dokladů, jako je SIPO, vyúčtování za plyn a podobně, aby se ověřila správnost vámi udané adresy.

Nebankovní společnosti, které poskytují půjčky na směnky vyžadují dodržování splátkového kalendáře. V případě prodlení splátky většího než dva dny, je splátka nekompromisně vymáhána. V případě prodlení nad čtyři dny vám je úroková sazba zvýšena na trojnásobek. Toto všechno je potřeba vzít v úvahu, než se pro takovou půjčku rozhodnete. Zvažte tedy, jestli je pro vás taková půjčka opravdu jediným možným řešením a zda za daných podmínek budete schopni ji splácet.